Forum Forum Muzyki Słowiańskiej Strona Główna Forum Muzyki Słowiańskiej
Muzyka słowiańska (i nie tylko) do śpiewania na imprezach
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin FMS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Muzyki Słowiańskiej Strona Główna -> Sprawy organizacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
avtandil
Administrator



Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 17:15, 18 Cze 2005    Temat postu: Regulamin FMS

Regulamin Forum Muzyki Słowiańskiej (i nie tylko)

I. Postanowienia

a) Celem niniejszego regulaminu nie jest ograniczanie swobody korzystania z forum, ani tym bardziej ograniczanie dostępu do niego komukolwiek. Regulamin jest zbiorem zasad, których przestrzeganie ma pozwolić wykorzystać narzędzie jakim jest forum w sposób optymalny.
b) Każdy ma prawo do wyrażenia opinii na temat niniejszego regulaminu, oraz do zaproponowania zmienienia lub dodania dowolnego paragrafu. Można to zrobić publicznie na forum w odpowiednim temacie, lub przesłać prywatną wiadomość do administratora za pomocą mechanizmów wbudowanych w forum lub na konto email.
c) Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.
d) Regulamin zaczyna obowiązywać w momencie jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany w nim zachodzące mają skutek natychmiastowy.
e) Zapoznać się z regulaminem można (i należy) przy rejestracji na forum. Należy pamiętać, że dokonując rejestracji automatycznie zgadzamy się na przestrzeganie niniejszego regulaminu.

Wchodząc na forum akceptujesz panujące tu reguły i przyjmujesz do wiadomości, że w przypadku ich naruszenia decydujące zdanie mają moderatorzy.


II. Regulamin Ogólny


1. Z FMS mogą korzystać wszyscy użytkownicy publicznej sieci internet w celu wspólnej dyskusji, wymiany informacji, opinii czy komentarzy. Każdy ma prawo zadać pytanie lub udzielić odpowiedzi zgodnie z zasadami niniejszego regulaminu niezależnie od stopnia zaawansowania.

2. Korzystanie z FMS jest darmowe. Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.

3. Niezarejestrowany użytkownik ma prawo do przeglądania wszystkich for, nie może jednak zakładać nowych tematów i odpowiadać na forach. Zarejestrowany użytkownik może zakładać nowe tematy i odpowiadać we wszystkich forach.

4. Każdy z użytkowników FMS publikuje swoje wiadomości (posty) wyłącznie na własną odpowiedzialność. FMS nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych wiadomości.

5. FMS poświęcone jest muzyce ludowej i tzw. biesiadnej z krajów (choć nie tylko) słowiańskich. Dyskusje na temat innych gatunków muzyki (klasyczna, rock, pop, disco, hip-hop, techno itd.) nie będą zbyt mile widziane, ale jeśli już nie możesz się powstrzymać, możesz to uczynić w odpowiednim wątku w dziale Rozmowy o duszy Maryni.

6. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej etc. oraz treści faszystowskich, komunistycznych, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób itp. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych.

7. Zabronione jest umieszczanie przez uczestników na FMS treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety i dobrego wychowania.

8. Zabronione jest umieszczanie przez uczestników na FMS komercyjnych przekazów reklamowych.

9. Zabronione jest działanie wymierzone w sprawne funkcjonowanie FMS takie jak dublowanie nicków, spam i flooding.

10. Zabronione jest umieszczanie na FMS treści mających na celu obrażenie innego użytkownika FMS.

11. Pamiętaj o odpowiednich tytułach zakładanych przez Ciebie tematów - powinny być jasne i czytelne.

12. Temat twoich wypowiedzi powinien być jednoznacznie związany z przeznaczeniem działu, na którym się znajduje:

Muzyka – tu zamieszczamy odsyłacze do nagrań znalezionych w Internecie i dyskutujemy nad nimi

Teksty – tu dyskutujemy na temat tekstów i ich tłumaczeń zamieszczonych na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
Rozmowy o duszy Maryni – rozmowy o wszystkim i o niczym

Sprawy organizacyjne - tu rozmawiamy o wszystkim, co dotyczy tego forum

Zabrania się zaśmiecania działów tematami i wiadomościami (postami) nie związanymi z ich przeznaczeniem.

13. Przed założeniem tematu upewnij się, że podobny temat nie istnieje. Korzystaj z opcji Szukaj.

14. Zawsze pisz zwięźle i na temat.

15. Pilnuj odpowiedniego cytowania wiadomości (postu), na który odpowiadasz. Cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Nigdy nie cytuj podpisów.

16. Nie powtarzaj odpowiedzi w tematach, jeśli użytkownik uzyskał odpowiedź na swoje pytanie to nie potrzebuje już drugiej, identycznej.

17. Zanim zapytasz o coś moderatora przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się tutaj: http://www.avtandil.fora.pl/faq.php?sid=7d2647f2a6073c7510244e8aae4267fc

18. Moderatorzy kontrolują przydzielone im fora. Mogą edytować lub usuwać wszystkie posty w ich forach. Jeżeli masz pytania dotyczące danego fora powinieneś kierować je do moderatora. Moderatorzy mają prawo usunąć lub zamknąć każdą wiadomość, która nie ma związku z danym tematem. Wielu członków korzysta z modemów o różnych prędkościach i nie mają oni czasu na przeglądanie bezużytecznych i bezsensownych postów.

19. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do karania i ostrzegania użytkowników według poniższego schematu:
a. W przypadku drobnych odstępstw od obowiązujących zasad, stosowane będzie upomnienie, wraz ze wskazaniem punktu w regulaminie, który został naruszony.
b. Posty, których treść jest wynikiem nieznajomości obowiązujących na forum zasad, będą blokowane lub przenoszone.
c. Posty rażąco naruszające regulamin, będą bezpowrotnie usuwane z forum.
d. Osobom permanentnie i celowo łamiącym regulamin, administrator postara się uniemożliwić korzystanie z forum.

UWAGA (1): W przypadku rażącego naruszenia regulaminu dopuszczalne jest zastosowanie przez moderatorów od razu radykalniejszych kroków. Dopuszczalne jest odwołanie się od wszystkich stopni kary.
UWAGA (2): Sugerowanie moderatorom, że są skorumpowani, przekupni, tendencyjni, etc. będzie surowo karane.

19. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt. 6, 7, 8, 9 i 10 niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w FMS w stosunku do osób naruszających w postanowienia pkt. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 niniejszego regulaminu.

III. Zasady panujące na forum

a) Zasady ogólne

1. Byłoby miło, gyby nowy użytkownik swój pierwszy post zamieścił w wątku "Poznajmy się" w dziale "Rozmowy o duszy Maryni"

2. Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.

3. Rangi specjalne przyznawane są przez administratora, który wraz z moderatorami ocenia poziom wysłanych wypowiedzi. Aktywne uczestniczenie w dyskusjach toczących się na forum, jest mile widziane - należy jednak pamiętać, że na tym forum, większa wymowę ma poziom merytoryczny publikowanych materiałów, niż ich ilość.

4. Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email.

5. Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich.

6. Na forum zabrania się reklamowania czegokolwiek w jawny sposób towrząc na przykład w tym celu odrębne tematy lub wysyłając posty. Dotyczy to w szczególności treści komercyjnych, ale i nachalne promowanie treści o charakterze niekomercyjnym, również nie jest zbyt mile widziane. Adresy do stron WWW możemy umieszczać w podpisie (należy jednak dostosować się do zasad dotyczących podpisów - patrz pkt. III 5) oraz w specjalnym polu Strona WWW w naszym profilu. Nie zabrania się podawania adresów WWW do stron w tematach do tego przeznaczonych.

7. Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, oraz administrator forum.

b) Niejasności i spory

1. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można je wyrażać publicznie na forum Sprawy orgnizacyjne, bądź poprzez wysyłanie prywatnej wiadomości do moderatorów lub administratora. Zalecaną metoda jest ta druga.

2. Jeżeli ktoś nie zgadza się z decyzjami i działaniami podejmowanymi przez moderatorów lub administratora forum, powinien skontaktować się bezpośrednio z osobą, co do której poczynań ma zastrzeżenia.

c) Wybór nicka

1. Wybierając dla siebie pseudonim, należy postarać się aby był on unikatowy i nie powodował wprowadzenia kogokolwiek w błąd.

2. W przypadku chęci zmiany nicka należy napisać do któregoś z moderatorów. Jednak nie jest to mile widziane. Powinniśmy się posługiwać jednym, unikalnym nickiem, aby nie wprowadzać w błąd innych użytkowników.

3. Należy ograniczyć długość wybieranego pseudonimu do rozsądnego minimum.

4. W przypadku celowego, podwójnego zarejestrowania się na forum i udzielania się na FMS pod dwoma nickami, w momencie wykrycia tego przez moderatorów użytkownik otrzymuje bana.


IV. Zasady dotyczące podpisów:


1. Podpis nie może swoją długością powodować "rozjechania się" linii FMS.

2. Podpis nie może wykorzystywać czcionki o więcej niż 2 punkty w górę, odbiegającej wielkością od standardowej.

3. Podpis nie może wykorzystywać żadnych elementów graficznych ładowanych z serwera trzeciego; jedynym wyjątkiem jest ikona statusu GG pod warunkiem umieszczenia obok niej numeru GG.

4. Podpis nie może zawierać tekstowych hiperłączy internetowych; jedyną dopuszczalną formą jest zatagowanie go url= | NAZWA STRONY | /url.

5. Warto pamiętać, że przy domyślnych ustawieniach, podpis pojawia się pod każdym wysłanym postem. Dobierając treść podpisu należy wziąć to pod uwagę. Należy unikać sygnatur wielolniniowych, gdyż niepotrzebnie "rozciągają" one długość wyświetlanych na forum wątków dyskusji.

6. Naruszenie tych zasad traktowane będzie tak samo jak naruszenie innych punktów Regulaminu FMS.


Zasady dotyczące avatarów:


1. Niedozwolone są avatary, które mogłyby wprowadzić innych użytkowników w zakłopotanie lub zniesmaczenie.

2. Dotyczy to m.in. treści erotycznych lub quasi-erotycznych, obraźliwych bądź nieestetycznych.

3. W razie wątpliwości należy wybrać inny avatar.

4. Instrukcja obowiązuje od momentu ogłoszenia, czyli już teraz.

5. Interpretacja przepisów należy do mnie i do moderatorów. Niedostosowanie się spowoduje standardowe represje.

6. Maksymalny wymiar avartara to 80x80 pxl. Avartary o innych wymiarach będą usuwane.

7. Maksymalny ciężar avatara nie może przekraczać 6kB.


V. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu


1. Ocena, czy użytkownik nabija posty, czy temat zasługuje na zamknięcie, czy użytkownik zasłużył swoim zachowaniem na upomnienie, leży w WYŁĄCZNEJ gestii moderatorów i administratorów FMS. Użytkownik ma pełne prawo zwrócić uwagę ModTeamu na niewłaściwe jego zdaniem zachowanie innych użytkowników za pośrednictwem prywatnej wiadomości, jednakże powinien powstrzymywać się od zamieszczania postów wkraczających w uprawnienia moderatorów/administratorów.

2. Uporczywe wkraczanie w uprawnienia moderatorów/administratorów powodować będzie zastosowanie sankcji regulaminowych z uzasadnieniem "za nadgorliwość".

3. Moderator też człowiek - jego uwadze może umknąć jakiś temat, wtedy w przypadku zauważenia tematu łamiącego regulamin, należy wysłać prywatną wiadomość do moderatora, jednak najlepiej to robić dopiero po 24 h od pojawienia się tego tematu na Forum. Administrator i moderatorzy podejmują starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Należy więc zdawać sobie sprawę, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

VI. Prawa i obowiązki

1. Prawa "gości" (czyli osób niezarejestrowanych na forum).

a) Przeglądanie struktury forum, faq, regulaminu, przeszukiwanie forum, przeglądanie listy użytkowników, oraz czytanie wszystkich opublikowanych wiadomości.
b) Jeśli nawet nie chcemy publikować treści warto się zarejestrować - to bardzo ulatwia czytanie.

2. Prawa i obowiązki użytkowników (czyli osób zarejestrowanych na forum).

a) Każdy użytkownik posiada prawa "gościa".
b) Użytkownicy mogą zakładać nowe tematy.
c) Użytkownikom wolno tworzyć ankiety i ustalać okres ich funkcjonowania.
d) Użytkownikom wolno głosować w ankietach.
e) Użytkownicy mają prawo odpowiadania na posty innych.
f) Użytkownicy mogą edytować własne, wysłane już posty, oraz kasować je o ile nikt na nie jeszcze nie odpisał.
g) Użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich elementów formatowania BBCode, oraz używać dostępnych emotikonek. Jednocześnie mają obowiązek stosować te elementy tam, gdzie wymagają tego okoliczności.
h) Użytkownicy maja możliwość wysyłania PW (prywatnych wiadomości), oraz wiadomości email z poziomu forum.
i) Każdy użytkownik posiada własny profil i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcjonalności.
j) Użytkownicy mają prawo zwracać uwagę innym, jeśli nie przestrzegają oni regulaminu, oraz powiadamiać moderatorów o nieprawidłowościach (z zastrzeżeniem pkt. V).
k) Każdy użytkownik ma obowiązek przestrzegania regulaminu i podporządkowywania się w ramach forum decyzjom moderatorów i administratora.

3. Prawa i obowiązki moderatorów.

a) Moderatorzy posiadają wszystkie uprawnienia zwykłych użytkowników.
b) Moderatorzy mają możliwość publikowania ogłoszeń i tematów przyklejonych. Moderatorzy mają prawo do blokowania i odblokowywania tematów.
c) Moderatorzy mają prawo przenoszenia tematów do innych kategorii w celu poprawienia spójności poruszanej na na danym forum tematyki.
d) Moderatorzy mają prawo dzielenia wątków na części.
e) Moderatorzy mają prawo kasowania postów innych użytkowników.
f) Moderatorzy mają prawo edycji cudzych postów (choć zaleca się unikanie takich posunięć).
g) Moderatorzy mają obowiązek przestrzegać regulamin w sposób szczególnie rygorystyczny, ponieważ ich zadaniem jest dawać przykład innym użytkownikom.
h) Moderatorzy mają obowiązek czuwać nad porządkiem panującym na forum, oraz interesować się publikowanymi treściami intensywniej niż zwykli użytkownicy.
i) Moderatorzy powinni służyć radą i pomocą niedoświadczonym użytkownikom forum.
j) Moderatorzy mają pierwszeństwo przy kontaktach z administratorem, a ich opinie są szczególnie brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian na forum.
k) Moderatorzy nie powinni nadużywać swojej władzy.
l) Moderatorzy powinni ściśle współpracować z administratorem i w ramach forum podporządkowywać się jego decyzjom.
m) Moderatorzy nie mają obowiązku publicznego informowania o zastosowaniu sankcji ani tłumaczenia się z podjętych działań, powinni jednak odpowiadać na prywatne wiadomości wysyłane do nich w sprawach dotyczących ich działań na forum.
n) O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często. Administrator nie podejmuje takich decyzji na podstawie zgłoszeń, więc nie ma sensu wysyłać ich do niego. Aby zostać moderatorem należy przestrzegać regulaminu i pomagać przestrzegać go innym, udzielać się w dyskusjach, pisać mądrze i na temat - wtedy na pewno zostanie się zauważonym.
o) Administratorem FMS jest avtandil.

VII. Prowadzenie dyskusji

1. O czym należy pamiętać przed wysłaniem wiadomości na forum:

a) Sprawdź czy temat nie był już na forum poruszany i czy odpowiedź na Twoje pytanie już nie padła. Forum wyposażone jest w mechanizm wyszukiwania treści (link na głównej stronie - opcja "Szukaj"), naucz się z niego korzystać. Jest to jedna z najsurowiej przestrzeganych na tym forum zasad i moderatorzy nie mają skrupułów przy stosowaniu sankcji wymuszających stosowanie się do niej.
b) Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej (np. Google) próbując najpierw tam znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

2. Zakładanie nowego tematu (topic)

a) Najpierw należy zastanowić się na które forum tematyczne powinien trafić Twój post. Każde forum posiada pewien zakres tematyczny, który użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania na nim swoich postów. O tym, jakiemu tematowi poświęcone jest dane forum, możemy wnioskować z nazwy, komentarza, oraz z zamieszczonego na nim ogłoszenia precyzującego zasady i tematykę. Jeśli temat nie pasuje do żadnego z działów tematycznych, temat należy umieścić na forum Rozmowy o duszy Maryni - tam zasady są najmniej rygorystyczne. Jeśli pomimo naszych wysiłków, nie znajdujesz następnego dnia Twojego tematu na tym forum, na którym go umieściłeś, oznacza to, że nie udało Ci się zmieścić w tematyce obowiązującej na tym forum i moderator przeniósł Twój temat gdzie indziej - musisz go teraz poszukać, lub też usunął.
b) Ważną sprawą jest właściwe zatytułowanie naszego posta. Temat powinien być krótki (nie używamy pełnych zdań, lecz posługujemy się raczej hasłami), ale możlwie najdokładniej precyzujący poruszaną tematykę. Fatalne tytuły to np. "Pomocy!!!", "WAŻNEEE!", "Nie wiem co robić...". Posty o takich tematach często są przez czytelników pomijane.
c) Sami wybraliśmy temat, więc starajmy się go trzymać w swoich wypowiedziach. Wypadałoby też aktywnie uczestniczyć w wywołanej naszą wiadomością dyskusji.
d) Zadając pytanie, postarajmy się dostarczyć naszym rozmówcom maksimum informacji. Jeśli piszemy o komunikatach błędów, zacytujmy je w całości. Starajmy się opisać okoliczności wystąpienia problemu, platformę na jakiej pracujemy i wszystko, co mogło by mieć wpływ na wystąpienie naszego problemu.
e) Jeśli na Twoje pytanie nie pojawia się odpowiedź, może być to spowodowane kilkoma czynnikami. Może jesteś zbyt niecierpliwy i nie zaczekałeś odpowiednio długo na odpowiedź? Może źle zatytułowałeś post, źle sformułowałeś pytanie, lub nie podałeś wystarczającej ilości informacji i nikt nie próbuje nawet na nie odpowiedzieć? Może pytanie zostało już kiedyś zadane i nikt nie chce trudzić się odpowiadając na nie ponownie? Może pytanie przerosło możliwości wszystkich uczestników forum (najmniej prawdopodobna ewentualność)? Obojętnie co jest powodem, nie wysyłaj na forum ponownie tego samego pytania. Spróbuj sprecyzować to, które już zadałeś.
f) Niedopuszczalne jest zakładanie tego samego tematu na kilku forach. Należy wybrać najwłaściwsze forum i na nim poprzestać.
g) Pamiętaj, że celem istnienia forum jest poszerzanie wiedzy osób korzystających z niego. Jeśli rozwiązałeś problem, zanim ktokolwiek na Twój post odpowiedział, podziel się z innymi swoimi doświadczeniami.
h) Każdy użytkownik ma prawo do swoich poglądów i opinii, dlatego nie należy rozpoczynać tematu, który najprawdopodobniej doprowadzi do powstania konfliktu między użytkownikami.
i) Jeśli czytając wiadomości na danym forum, natrafisz na temat związany z tym co cię interesuje, nie zadawaj nowego pytania i nie twórz nowego wątku, lecz postaraj się kontynuować już istniejący.
j) Przed założeniem nowego tematu skorzystaj z wyszukiwarki ("szukaj") i dopiero po upewnieniu się że temat nie został poruszony załóż nowy. Dopuszcza się w stosunku do osób korzystających z modemu (lub np. internet cafe) założenie nowego tematu bez wcześniejszego dokładnego wyszukiwania (należy przejrzeć choć ostatnią stronę poruszonych tematów), jednak uprasza się o zamieszczenie powodów "nie szukania" informacji w treści tematu.

3. Odpowiadanie na pytania

a) Odpisując na czyjeś pytanie starajmy się być konstruktywni i pomocni. Komentarze typu: "popieram przedmówcę" niewiele wnoszą do dyskusji.
b) Odpowiadając trzymajmy się ściśle tematu. Pytającemu na pewno na tym zależy.
c) Jeżeli nie znasz odpowiedzi, nie pisz nic. Po prostu czekaj.
d) Gdy na forum prowadzona jest merytoryczna dyskusja, a chcesz wziąć w niej udział, nie pisz krótkiego posta o banalnej treści. Nie rozbijaj rozbudowanych, ciekawych dyskusji błahymi postami.
e) Nie wahaj się prowokować innych do dyskusji, o ile nie są to jałowe spory. Pamiętaj, że dyskusje są toczone publicznie i służą konstruktywnej wymianie poglądów.
f) Uwagi na temat błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych przekazuj autorowi korzystając z prywatnych wiadomości lub email, a nie otwarcie, na łamach forum.
g) Prywatne wiadomości jak sama nazwa wskazuje są prywatne, dlatego odpowiadając nadawcy korzystamy również z PW, a nie publikujemy odpowiedź na forum. Ewentualnie jeśli chcemy kogoś przeprosić, wypadało by to wyrazić publicznie.
h) Nie używaj w odpowiedziach agresywnego języka. Inni użytkownicy to też ludzie, mają swoje uczucia, czasem popełniają też błędy. Nie obwiniaj ich za to.

4. Formułowanie treści wiadomości (postów)

a) Bądź profesjonalny i ostrożny w tym co mówisz o innych. Unikaj jak ognia obrażania uczestników dyskusji. Ostateczny skutek takich działań może być tylko jeden: zablokowanie Tobie dostępu do forum przez administratora.
b) Bądź ostrożny pisząc z humorem lub sarkazmem. Bez osobistego kontaktu Twój żart może być odebrany jako złośliwa krytyka.
c) Zwracaj uwagę na to, czy w publikowanych przez Ciebie treściach nie ma takich, które są niedopuszczalne na tym forum.
d) Dbaj o kulturę języka. Dotyczy to zarówno unikania wszelkich wulgaryzmów, jak i dbania o ortografię, gramatykę i interpunkcję. Pamiętaj, że jeden źle postawiony przecinek, może zmienić całkowicie znaczenie zdania. Staraj się pisać językiem jak najbardziej komunikatywnym.
e) Cytując inne osoby, wytnij fragmenty nie dotyczące bezpośrednio problemu. Załączanie całej wypowiedzi na pewno znudzi czytających. Pamiętaj o objęciu cytatu znacznikami QUOTE.
f) Fragmenty kodu obejmuj znacznikiem CODE.
g) Jeżeli publikujesz jakieś materiały, staraj się zawsze podawać ich źródło, a jeśli to konieczne, uzyskać zgodę autora na publikację. Absolutnie niedopuszczalne jest publikowanie cudzych materiałów jako swoich. Przestrzeganie praw autorskich traktuj jak jeden z priorytetów.
h) Nie nadużywaj emotikonek przy pisaniu wiadomości. Nie pozwala to czytającemu skupić się na czytaniu tekstu wiadomości.
i) Unikaj przesadnego formatowania tekstu. Kieruj się zasadą, że formatowanie służy polepszaniu przejrzystości tekstu, a nie jego zaciemnianiu.
j) PISANIE DUŻYMI LITERAMI traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz.
k) Używając skrótów takich jak IMHO lub RTFM, staraj się nie stosować tych bardziej wyszukanych, lecz co najwyżej tych powszechnie znanych. Wbrew pozorom, nie świadczy to o profesjonalizmie, lecz o jego braku.
l) Kontroluj przed wysłaniem napisany przez siebie tekst. Korzystaj z opcji PODGLĄD. Jeśli jednak coś Ci umknie, zawsze możesz jeszcze zmienić treść w opublikowanej już wiadomości.


# Moderatorzy FMS dołożą wszelkich starań w celu prawidłowego działania forum.
# Moderatorzy FMS zastrzegają sobie prawo do wyłączenia forum bez podawania przyczyn takiego działania.
# Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania. FMS Group zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Niniejszy regulamin został udostępniony przez serwis internetowy PHP.pl. Niektóre podpunkty zostały zmodyfikowane lub dodane przez moderatora FMS - avtandila.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Muzyki Słowiańskiej Strona Główna -> Sprawy organizacyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin